Įstiklinimas (stiklo paketai)

UAB „Regila“ specialistai profesionaliai Jums patars, kaip teisingai pasirinkti stiklo paketus į plastikinius langus ir duris gyvenamam namui, butui, komercinėms patalpoms, priklausomai nuo Jūsų norų ir pageidavimų. Svarbu įvertinti, kokią funkciją turi atlikti stiklo paketai: šilumos taupymo, garso izoliacijos, apsaugos nuo saulės, įsilaužimo, ugnies ar šūvių.

UAB „Regila“ siūlomi stiklo paketai naudojami langų, durų ir aliuminio konstrukcijų stiklinimui. Gamybos procese nuolat diegiamos naujausios stiklo apdirbimo ir stiklo paketų gamybos technologijos bei įrengimai. Stiklo paketų gamyboje naudojamas SAINT GOBAIN, PILKINGTON ir kitas aukščiausios kokybės stiklas. Naudojant skirtingas stiklo rūšis, skirtingą stiklo lakštų skaičių, gaminami įvairių rūšių ir savybių hermetiški stiklo paketai.

Šiuo metu yra didžiulė stiklo paketų įvairovė – nuo paprasčiausių ir populiariausių stiklo paketų, kuriuos tikriausiai kiekvienas ras savo namuose (4-16-4 selektyvas), iki didelių matmenų vitrinų ir sudėtingų struktūrų ar formų gaminių – nestandartinių dvikamerinių stiklo paketų su grūdintais, emalitiniais stiklais, (stiklais, padengtais dažais, kurie skirti struktūriniam stiklinimui). Norint pagerinti lango/durų garso ar šilumos izoliacines savybes, galima įdėti vienos ar dviejų kamerų stiklo paketus su skirtingais stiklų storiais (4mm,6mm,8mm) ir tarpais tarp jų (6mm; 8mm; 10mm; 12mm; 14mm; 16mm; 18mm; 20mm; 22mm).

Stiklo paketų garso izoliacinių savybių gerinimo būdai:

Pagrindiniai veiksniai, lemiantys stiklo paketo garso izoliaciją:

  • stiklo masė (kuo didesnis stiklas, tuo garso laidumas mažesnis);

  • stiklų konfigūracija turi būti asimetrinė (naudojami skirtingų storių stiklai);

  • atstumas tarp stiklų (kuo didesnis).

Taigi ten, kur reikia itin geros garso izoliacijos, reikėtų rinktis stiklo paketus su kuo storesniais stiklais (6, 8 ar 10 mm). Dar geriau, kad bent vienas iš jų būtų su garsą izoliuojančia plėvele, o atstumas tarp stiklų 16-20 mm.

Šiluma – vienas pagrindinių reikalavimų šiuolaikiniams langams.

Stiklo paketų termoizoliacinių savybių gerinimo būdai:

Didžiausią šiluminį efektą padeda pasiekti šios priemonės:

  • selektyvinių stiklų naudojimas;

  • atstumo tarp stiklų optimizavimas (16mm);

  • tarpo tarp stiklų užpildymas inertinėmis dujomis (argonu, kriptonu);

  • rėmelio medžiaga.

Šiuo metu populiariausi yra plastikiniai TGI rėmeliai (plastikas, padengtas nerūdijančiu plienu). Palyginus su aliuminio rėmeliais, pastarieji sumažina terminį tiltą ant stiklo krašto, sumažina kondensato ir pelėsio susidarymo riziką. Pailgėja lango rėmų eksploatacijos laikas. Toks rėmelis sutaupo 4,1% šilumos.

  1. Didžiausias šiluminis efektyvumas gali būti pasiekiamas dvikameriniuose stiklo paketuose su dviem selektyviniais stiklais ir dujų užpildu.

  2. Parenkant stiklo paketus energijos taupymo atžvilgiu, rekomenduojama nagrinėti ne tik šilumos perdavimo koeficientąU, bet ir bendrus saulės energijos ir šviesos pralaidumo koeficientus.

  3. Didelių plotų įstiklinimui geriausia naudoti naujos kartos “saulės kontrolės” stiklus, kurie užtikrina aukštas šilumines savybes ir nepraleidžia tiesioginės saulės šilumos.

Kartais iškyla poreikis skaidrų stiklo paketą pakeisti dekoratyviniu, tam yra skirti skaidrūs raštuoti, skaidrūs matiniai, geltoni, bronziniai, bronziniai matiniai stiklai.

Apsisaugojimo nuo karščio problema iškyla patalpose su dideliais langais į pietinę ir vakarinę pusę, ją galima spręsti pakeitus paprastus stiklus į stiklo paketą kurio išorinis stiklas yra tamsintas, refleksinis arba saulės kontrolės stiklas.

Tonuoti arba dažytos masės. Tai stiklo paketai, kurių išorinis funkcinis stiklas yra tonuotas masėje stiklas, suteikiantis galimybę pasirinkti norimą stiklo atspalvį ir dėl absorbcijos mažinantis saulės energijos patekimą į patalpos vidų. Trūkumai – apriboja šviesos patekimą į patalpos vidų, saulėtą dieną stiklas nuo saulės įkaista ir pats pradeda spinduliuoti šilumą ir nuo karščio gali trūkti, todėl juos reikia grūdinti.

Su atspindinčia danga (refleksinis stiklas). Tai stiklo paketai, kurių išorinis funkcinis stiklas yra skaidrus arba tonuotas ir turi specialias tiek šviesos, tiek saulės energiją atspindinčias dangas. Deja, refleksinis stiklas taip pat atspindi ir saulės šviesą, vadinasi, vėl sumažėja patalpų apšvietimas.

Saulės kontrolės stiklai. Patys naujausi stiklai, šiuo metu sparčiai populiarėjantys Europoje, vizualiai beveik nesiskiriantys nuo skaidraus stiklo, tačiau efektyviai atspindintys saulės spindulius, o žiemą padedantys išsaugoti šilumą – saulę kontroliuojantys stiklai. Šis stiklas praleidžia tik tam tikrą dalį saulės spindulių, užtikrinančių pakankamą apšvietimą, bet neleidžiančių patalpai perkaisti. Naudojant saulės kontrolės stiklus, galėsite net tik komfortabiliai jaustis, bet ir grožėtis vaizdu už lango, nes nereikės lango dangstyti užuolaidomis ar žaliuzemis.

Apsaugai nuo dūžio naudojami saugūs stiklo paketai. Tokiais stiklo paketais vadinami tie, kuriuose naudojami grūdinti, laminuoti arba viela armuoti stiklai.

-  Grūdintas stiklas yra 4-5 kartus stipresnis už įprastinį, o duždamas jis  subyra į mažas daleles bukais kraštais. Jį reikia naudoti patalpose, kur stiklas gali būti pažeistas dėl pastatuose esančių žmonių veiklos (pvz., įėjimo durys), taip pat tam tikrose kritinėse zonose. Kur ir kokį saugų stiklą naudoti, reikėtų pasitarti su projektuotojais.

Laminuotas stiklas – tai stiklas, padegtas specialia plėvele. Po smūgio stiklas įtrūksta, įlūžta. Stiklo šukės išlieka prilipusios prie plėvelės.

Armuotas stiklas – tokio stiklo atsparumas didinamas panaudojant vielinį tinklą, kuris sulaiko stiklo šukes savo vietoje.