Kiti priedai (pvz. vėdinimo grotelės, orlaidės)

Plastikiniai langai pasižymi ypatingu sandarumu, o patalpų vėdinimas būtinas, norint išvengti langų rasojimo ir pelėsio. Ne visuomet pakanka vėdinti patalpas mikroventiliacijos pagalba, visų pirma nepakankamas oro srautas patenka į patalpas, o be to, taip vėdinamų patalpų negalima palikti, nes tai nesaugu. Nuolatinei oro kaitai patalpose užtikrinti siūlome vertikalias ir horizontalias orlaides bei specialias vėdinimo sistemas.

Vertikalios orlaidės principas yra tas pats, kaip ir „tarybinių“ orlaidžių. Ši orlaidė montuojama kairėje arba dešinėje lango pusėje pasirinktinai. Orlaidės išorėje yra grotelės – apsaugai nuo lietaus, o iš vidaus specialus tinklelis apsaugai nuo vabzdžių. Papildomos tarpinės garantuoja sandarumą. Be to, tai itin geras pasirinkimas pirmo aukšto patalpoms, nes jas galima palikti atidarytas, nebijant padidintos įsilaužimo rizikos.

Horizontalios orlaidės yra montuojamos stiklo paketo viršuje. Šios orlaidės gali būti įrengiamos aukštai ir valdomos lazdele arba virvute. Horizontalios orlaidės tinka tiek varstomiems langams, tiek vitrinoms. Jos garantuoją saugumą ir didelį oro pritekėjimą. Tačiau yra keli minusai: horizontalios orlaidės nesimontuoja ant itin storų stiklo paketų, o esant žemesnei oro temperatūrai nei -10 0C, jų nerekomenduojama darinėti. Mes siūlome šias horizontalias orlaides: Ducoplus 15000, Ducoton 10, ir kitas.