Saugumo klasės

KOKIOS SAUGUMO KLASĖS MAN REIKIA?

Durų atsparumo įsilaužimui klasės pagal naujausią Europos standartą ENV 1627

Saugumo klasė RC Įsilaužimo tipas Paskirtis „Skydo“ durų modelis
1 Elementari apsauga nuo įsilaužimo naudojant fizinę jėgą Patalpoms be padidintos įsilaužimo rizikos
2 Atsitiktinis įsilaužėlis naudoja bazinius įsilaužimo įrankius Padidinta apsauga nuo įsilaužimo Skydas Standart 2
3 Įgudęs įsilaužėlis naudoja sunkiuosius gręžimo ir kalimo įrankius Aukšta būsto apsauga esant didelei įsilaužimo rizikai Skydas Standart 3
4 Patyręs įsilaužėlis papildomai naudoja pjovimo ir elektrinius gręžimo įrankius Itin aukšta būsto apsauga esant didelei įsilaužimo rizikai Skydas Premium
5 Patyręs įsilaužėlis papildomai naudoja elektrinius pjovimo ir sunkiuosius gręžimo įrankius Ypatingai aukšta apsauga kariniams ir pramoniniams objektams. Minimalus tokių durų svoris- nuo 300 k
6 Patyręs įsilaužėlis papildomai naudoja sunkiuosius pjovimo ir kalimo įrankius Ypatingai aukšta apsauga kariniams bunkeriams ir pan. Minimalus tokių durų svoris nuo 500 kg

ATSPARUMO ĮSILAUŽIMUI KLASĖ 2 (RC2):

Antros klasės atsparumo įsilaužimui durys apsaugos nuo įsilaužėlio, naudojančio bazinius įsilaužimo įrankius.

Įrankiai, naudojami testuojant antros klasės atsparumo įsilaužimui (RC2) duris pagal ENV 1627 standartą:

Skydas Standart 2 atsparumo įsilaužimui bandymai IFT Rosenheim laboratorijoje, Vokietijoje: 

ATSPARUMO ĮSILAUŽIMUI KLASĖ 3 (RC3):

Trečios saugumo klasės durys apsaugos nuo įgudusio įsilaužėlio, naudojančio sunkiuosius įsilaužimo įrankius.

Įrankiai, naudojami testuojant trečios klasės atsparumo įsilaužimui (RC3) duris pagal ENV 1627 standartą:

Skydas Standart 3 atsparumo įsilaužimui bandymai IFT Rosenheim laboratorijoje, Vokietijoje 

ATSPARUMO ĮSILAUŽIMUI KLASĖ 4 (RC4):


Ketvirtos saugumo klasės durys apsaugos nuo įgudusio įsilaužėlio, naudojančio sunkiuosius, elektrinius pjovimo ir gręžimo įrankius.

Įrankiai, naudojami testuojant ketvirtos klasės atsparumo įsilaužimui (RC4) duris pagal ENV 1627 standartą:

Skydas PREMIUM atsparumo įsilaužimui bandymai IFT Rosenheim laboratorijoje, Vokietijoje: 

INFORMACINIS VIDEO:

Norėdami atkreipdami dėmesį į gyventojų bei jų turto saugumą, ir vis didėjantį vagysčių iš gyvenamųjų patalpų skaičių, mes sukūrėme informacinį video reportažą apie, taip vadinamas, „šarvuotas“ duris. Jame parodome, kaip lengvai gali būti išlaužiamos nekokybiškos durys net ir su patikimomis spynomis:

LIŪDNA ĮSILAUŽIMŲ STATISTIKA

Pastaruoju metu policijos pareigūnai užregistruoja vis daugiau vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas.

Deja, bet nuo vagysčių iš butų neapsaugoti ir naujų butų su naujomis „šarvuotomis“ durimis savininkai. Tokias duris, net mažai įgudę nusikaltėliai, be didesnio triukšmo, gali išlaužti mažiau nei per vieną minutę.

Kaip pavyzdį, galime paminėti, kad 2009 m. sausio mėnesį viename naujos statybos daugiabutyje vagys apvogė net tris butus per vieną parą! Nors juose buvo sumontuotos “šarvuotos“ durys.

Taip pat, norime išsklaidyti iliuzijas, kad nuosavuose namuose nereikia saugių durų arba jose užtenka tik vienos spynos, nes vagys neva į būstą gali patekti per langus. Į mūsų kompaniją vis dažniau kreipiasi žmonės, kurių namai buvo apvogti būtent įsibrovus per duris, nors pirmo aukšto langai buvo niekaip neapsaugoti.

Komentuodamas susidariusią situaciją „Plieninio skydo“ komercijos direktorius Markas Vyšniauskas teigia, kad labai realu, kad jei ir toliau negerės ekonominė situacija, tai įsilaužimų atvejų daugės dar labiau.

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į GAMINIO KOKYBĘ

Renkantis duris, reikia suderinti tvirtą konstrukciją, papildomus saugumo elementus ir geras spynas. Sumontavus geras spynas į prastą durų konstrukciją, durys netaps saugiomis, atspariomis įsilaužimui. Tačiau yra būtina, kad į duris montuojamų spynų saugumo klasė atitiktų konkrečiam durų modeliui keliamus saugumo reikalavimus. Nepamirškite durų pardavėjo reikalauti pateikti notifikuotos įstaigos patvirtintus sertifikatus, įrodančius durų atsparumo įsilaužimui klasę.

Apmaudu, bet paprastai saugumu daugelis žmonių susirūpina pavėluotai, tik tuomet, kai nusikaltėliai jau būna juos aplankę.

APSISAUGOTI ĮMANOMA

Verta prisiminti, kad būsto saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės (durys, spynos, signalizacijos), bet ir žmonių bendruomeniškumas, organizuota tarpusavio pagalba prižiūrint bendrą gyvenamąją aplinką, o taip pat būsto draudimas.

Norėdami užtikrinti kompleksišką Jūsų būsto apsaugą, užsakantiems apsaugines nuo įsilaužimo duris Skydas mes dovanojame būsto draudimą ne tik nuo vagysčių bet ir nuo gaisro, vandens užliejimo bei kitų nelaimių. Plačiau skaitykite čia. O taip pat duryse galime įmontuoti signalizacijos daviklį, kurio nesimato uždarius duris, o signalizacijas įrengiančios įmonės be vargo jį prijungs prie apsaugos sistemos.